Zdrowy rajdowiec to bezpieczniejsze wyścigi

Posted by nl-uzytkowanie on 1 listopada 2023as , ,

Specjalizacja kierowcy rajdowego jest nietypowa. Konieczne są w niej nie tylko szczególnych zdolności, ale także kondycji. Dlatego przed uczestnictwem w rajdzie rajdowiec powinien wykonać badania lekarskie. Udział w zawodach to spore wyzwanie dla ciała, jak także nerwy.

Praca kierowcy rajdowego. Na czym się opiera?

O pracy kierowcy rajdowego fantazjuje na pewno niejeden sympatyk szybkiej jazdy. Polega ona na uczestnictwie w wyścigach samochodowych. Są one aranżowane zarówno na torach wyścigowych, jak także na drogach plenerowych. Rajdowcowi asystuje z zasady nawigator.
Jest to praca dla osób ceniących przypływ adrenaliny i odnajdujących się w nerwowych chwilach. Istotna jest też nienaganna wydolność cielesna. Toteż w grupie odwiedzanych przez kierowców wyścigowych lekarzy, powinien być kardiolog. Zobacz najbliższe wolne terminy w prywatnej poradni kardiologicznej Premium Medical Warszawa.

Które testy wykonać przed wyścigiem?

Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba mieć ważne badania psychologiczne i techniczne. Ponieważ fach łączy się z wyjątkowym ryzykiem i wymogiem oddychania w ograniczonej kabinie, warto systematycznie badać też stan serca oraz układu oddechowego. Rekomendowane są więc pomiary szczegółowe, jak przykładowo spirometria. Warszawa gwarantuje szeroki dostęp do tej usługi medycznej.
Spora grupa kierowców wyścigowych odnosi wielkie sukcesy, z tego powodu podejmują się również na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Na ich liście znajduje się m.in. przeszczep włosów. W Warszawie odnotowuje się duże zaciekawienie tym zabiegiem wśród mężczyzn.

Badania profilaktyczne to ważna kwestia

Każdy kierowca wyścigowy powinien systematycznie zgłaszać się na badania podstawowe, typu badanie krwi i posiew moczu. Stanowią one uzupełnienie badań bardziej szczegółowych, typu pletyzmografia płuc. W Warszawie oraz innych częściach kraju można zarejestrować się na takie badanie. Pozwala ono na analizę całkowitej ilości tlenu znajdującego się w płucach.
Jako że profesja kierowcy rajdowego wiąże się z sporymi nerwami, wskazane jest, aby cyklicznie przeprowadzał on echo serca na przykład w Warszawie. Badania kontrolne dopuszczą szybkie zdiagnozowanie schorzeń, jakie niezdiagnozowane mogłyby skończyć się tragedią na trasie rajdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *