Gdzie nie pojedziesz czym innym się przejedziesz

Posted by nl-uzytkowanie on 2 września 2023as , ,

Co państwo to sposób lokomocji. Każdego dnia każdy z nas podróżuje w istocie tym samym. Jednakowoż planując wycieczkę zagraniczną powinno się mieć pojęcie, z jakich sposobów lokomocji można korzystać. Powiedzmy szczerze – każdy kraj, obok typowych autobusów i kolei, ma metody podróżowania, które potrafią oszołomić. Czasem klasyczne, stosowane w danym miejscu od lat, a czasem osiągnięcia obecnych technologii. Tak czy siak niewątpliwie przemieszczanie się nimi stanie się wspaniałą frajdą.

Nadzwyczaj atrakcyjnym miejscem dla miłośników starych pojazdów jest Hawana. Do dziś dnia posiadanie czterech kółek jest tam wyrazem przepychu, a większość z nich to stare modele amerykańskie. Takie auto można sobie pożyczyć, niemniej jednak należy uważać, ponieważ są dosyć wadliwe. Na szczęście to nie jedyny środek lokomocji. Wybierając się na wakacje na Kubie można również wsiąść do autobusów, lecz fajniejsze są rowerowe taxi lub przewozy konne. Jeżdżąc nimi jesteś w stanie więcej zwiedzić, a do tego spotkać interesujących tubylców.

Atrakcyjnym pod względem lokomocji krajem jest również Tajlandia. W porównaniu z Kubą jest względnie lepiej rozwinięta w tym temacie, jakkolwiek transport publiczny pozostawia sporo do ogarnięcia. W zasadzie warto go używać głównie w Bangkoku, gdzie znajdują się podstarzałe autobusy i nowe pociągi. Niemniej wyprawa do Tajlandii nie powinna odbyć się z pominięciem przepływu łódką lub taksówką motorową. To one są prawdziwą ciekawostką transportową. Podobne sposoby lokomocji mają Filipiny. Wycieczka tricyclem lub jeepneyem zalicza się tam do standardu. Nie wspominając o dobrze zaaranżowanym transporcie wodnym. Przecież, gdy tam dotrzesz, to strata przebywać tylko na Luzon czy Cebu.

Pisząc o metodach lokomocji niepodobna zapomnieć o zakątka, który odnośnie do koordynacji jest najlepszy, czyli rzecz jasna Japonii. Żyje tam tak duża liczba ludzi, że wadliwa komunikacja ocierałaby się o katastrofę. Nie mówiąc ilu wczasowiczów gromadzi to państwo. Wycieczka do Japonii bez wątpienia zachwyci tych, którzy nienawidzą trwonić czasu i preferują działać według schematu. Shinkanseny, które jeżdżą pomiędzy miastami, są błyskawiczne i dokładne. Aczkolwiek często ciasno zatłoczone. Jeśli pragniesz większej wygodzie zdołasz również pożyczyć samochód. Finalnie w tym również są fantastyczni. Fenomenem Kraju Kwitnącej Wiśni, jeśli pragniesz ją zwiedzić z odmiennej orientacji, są bicykle. Możesz je pożyczyć wręcz w hostelu.

W każdym kraju musisz się tak czy owak przemieszczać. Nie jest istotne czy Twoim planem jest urlop, podróż zawodowa czy też pomysły na sylwestra. Dobrze przed podróżą poznać możliwości, jakie posiada transport w konkretnym miejscu. Przez to będziesz zorientowany, a swoją drogą nie przegapisz wyjątkowej atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *