Podróżowanie z gitarą – na co zwrócić uwagę?

Posted by nl-uzytkowanie on 9 kwietnia 2023as , ,

Wiosna i lato to okres, gdy sporo osób podróżuje. Szczególnie muzycy wliczają się do wyjątkowo czynnych podróżujących, między innymi z tego powodu, że nie tylko jeżdżą na urlop, ale też grają na występach muzycznych, odbywających się na świeżym powietrzu. Rozważając to, jakie środki transportu preferują muzycy grający na gitarze, warto zauważyć, iż podróż z gitarą może być wymagająca. Nie wydaje się na tyle znaczące to, iż instrument taki jest duży, ale w głównej mierze to, iż należy zaplanować, w jaki sposób bezpiecznie go przewozić

Jeżeli gitarzysta dla przykładu ma instrument, taki jak gitara akustyczna dla leworęcznych to bez wątpienia zastanawia się nad tym, jak ją przewozić, żeby nie uległa zniszczeniu. Dla osób posługujących się lewą ręką jest to znaczące, ponieważ instrument takowy jest nie tak często spotykany tudzież wykonywany na podstawie spersonalizowanego zamówienia. Nie ma znaczenia, czy gitarzysta podróżuje autem, liniami lotniczymi lub motocyklem, znaczące jest to, żeby instrument nie uległ zniszczeniu. Nie można dopuścić do tego, żeby kable gitarowe lub paski do gitary były naruszone.

Niejednokrotnie dobór środka transportu zależy od preferowanej muzyki, ponieważ z reguły jest to związane z osobowością gitarzysty. Przykładowo, gitarzyści elektryczni częściej odbywają podróże motorem, a gitarzyści akustyczni autem. Zabezpieczenie gitary to kwestia najważniejsza, dlatego właściwie będzie przewozić gitarę w specjalnym pudełku. Kiedy wobec tego muzyk systematycznie się przemieszcza, to pokrowiec na gitarę będzie niezbędny i za każdym razem musi być dostosowany do konkretnego typu instrumentu. Warto do niego zamontować pewne zabezpieczenie, przytrzymujące konkretne elementy. Kiedy zaś podejmuje się podróż liniami lotniczymi, trzeba zobaczyć, jakie określone linie lotnicze mają przepisy, odnoszące się do przewozu instrumentów muzycznych. Zaś, podróżując motocyklem, opłaca się pomyśleć o dopasowanej przyczepce.

Warto mieć na uwadze gotowość gitary do wykorzystania. Z tego względu znaczące jest to, żeby najmniejszy nawet komponent nie był zniszczony. Wtedy zaś konieczne będą wymienne części do gitar, które nie wszędzie można kupić od razu. Dobrze jest w takim razie mieć je we własnym asortymencie.

Powiązanie muzyki oraz motoryzacji jest często spotykane. Szczególnie u gitarzystów, jacy są w grupach muzycznych oraz wiele jeżdżą na koncerty. Ważne jest wobec tego to, żeby do tego typu wycieczki przyszykować nie jedynie siebie, ale również sprzęt muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *