Samochód – niekończące się wydatki

Posted by nl-uzytkowanie on 28 marca 2018as , ,

Każdy kto posiada samochód wie, że jest to skarbonka bez dna. Niestety nie wystarczy tylko płacić regularnie ubezpieczenia i kupować paliwa, trzeba też być przygotowanym na różne wydatki, które bardzo często pojawiają się nagle. Cześć z nich uda się przewidzieć i zaplanować, ale niestety nie wszystkie.

Najlepiej byłoby zawsze odkładać regularnie pieniądze, na takie przypadki. Jeżeli jesteśmy tylko w stanie to warto na przykład co miesiąc odkładać po chociaż 50-100 złotych, żeby w razie nagłej potrzeby przeprowadzenia jakiejś naprawy w samochodzie, mieć odłożoną chociaż część kwoty, zawsze wtedy będzie nam łatwiej dołożyć brakującą część, niż wydawać dużą sumę na raz.

Część napraw jesteśmy w stanie zaplanować, ale czasami mogą się pojawić takie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć z wyprzedzeniem i wtedy dobrze jest mieć odłożone środki, żeby nasz codzienny budżet zbyt mocno nie ucierpiał, a wiadomo, że często takie naprawy potrafią kosztować nawet po kilkaset złotych, jak nie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *