Budowa garażu – warto tę inwestycję dokładnie zaplanować

Posted by nl-uzytkowanie on 12 listopada 2017as , ,

garaż w domuPrzydomowy garaż to rzecz nadzwyczaj wartościowa, a doszedłem do takiego wniosku wówczas, gdy przez kilka wiosen mieszkałem w bloku i mój samochód był parkowany na chodniku. Dlaczego?


A więc okazuje się, że grad, zanieczyszczenia czy inne nieprzyjemności, na które bywa narażony nasz samochód, to tylko i wyłącznie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o kłopoty, których przysparza parkowanie na zewnątrz. A to jakaś osoba cię uderzy drzwiami i zostawi „artystyczny” ślad, a to jakiś małolat nagryzmoli ci coś brzydkiego na masce, a jeszcze innym razem ktoś następny ukradnie ci klamki (serio!). Nawet lepiej! Razu jednego nawet posiadałem ślad adidasa na szybie od strony kierowcy. To była kropla, jaka przelała kielich, toteż zdecydowałem się wydzierżawić garaż. Było to związane z dodatkowymi wydatkami, lecz przynajmniej spałem bez nerwów.

Współcześnie mieszkam w domku jednorodzinnym i posiadam własny garaż, co w mojej opinii wydaje się jedynym słusznym wyjściem. Warto nawiasem mówiąc takową inwestycję nader dokładnie przemyśleć. Garaż bowiem może stanowić część budynku, lub być dobudowany gdzieś obok, w obrębie posesji. Ja akurat preferuję 1-wsze rozwiązanie. Można się w takim przypadku dostać do garażu bez opuszczania budynku, co w ładne, letnie wieczory nie ma może żadnego znaczenia, ale jesienią lub gdy panuje ulewa, okazuje się bezcenne.

garaż marzeń

Któż by nie chciał takiego garażu?

Garaż rzecz jasna nie tylko chroni twój samochód przed zjawiskami atmosferycznymi czy wandalami. Jest to pomocnicza powierzchnia w twoim budynku, którą można wykorzystać na kilka rozlicznych sposobów – chociażby przechowywać w nim narzędzia czy inne rzeczy, których na co dzień się nie wykorzystuje. O ile garaż jest nieco większy, można w tym miejscu składować wszelkie urządzenia do ogrodu, od kosiarki począwszy. No i oczywiście – mając takie miejsce, można sobie bez nerwów przy samochodzie „podłubać”. Nie lubię tego robić na ulicy, ponieważ od razu znajdzie się jakiś wścibski sąsiad, który nic nie pomoże, a wyłącznie będzie niepokoił swoimi „poradami”.

Przydomowy garaż praktycznie można skonstruować samemu – nie jest to w końcu inżynieria genetyczna, aby przeciętny Kowalski sobie z tym zadaniem nie był w stanie poradzić. W końcu żyjemy w XXI wieku, więc wszystkie niezbędne sprzęty można niezmiernie prosto nabyć, czy to w specjalistycznych supermarketach, czy to przez internet. Upewnijmy się jednak, że mamy predyspozycje jak również niezbędne kwalifikacje, aby to zrealizować. Nie chcemy przecież, aby w zamian gradu, na nasz samochód spadł strop 😉

Przydomowy garaż wskazane jest chociaż trochę ogrzać. Oczywiście zawsze w takim aucie będzie cieplej, niż gdyby stał na jezdni (a także nie będzie konieczności odśnieżania, co wydaje się w podobny sposób bezcenne), lecz – przede wszystkim jeśli lubimy sobie przy bryce podziałać – pomyślmy chociaż o jakiejkolwiek farelce.

Bez dwóch zdań nie jestem fanem trzymania auta na dworze. A garaż może na koniec – nie licząc funkcji użytkowych – stać się twoim miejscem w budynku – w jakim nikt ci nie będzie zawracał głowy jak również będziesz mógł się w ciszy poświęcić swej pasji motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *