Ciekawe sprzątanie

Posted by nl-uzytkowanie on 15 marca 2022as , ,

Jako, że czas świąt, a także wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, a duża część społeczeństwa w tymże czasie podróżuje do swoich rodzin autem, wpadłem na pomysł, że warto sporządzić prosty poradnik, jaki pomoże odświeżyć nasz pojazd.

Najistotniejszą kwestią jest dokładne posprzątanie auta. Spora część ludzi czyści wewn. swój samochód raz na 2-3 miesiące, ale po takowym czasie między siedzeniami wala się cała masa papierków, pustych pudełek, czy nawet okruchów. Sprzątnięcie tej ilości śmieci czasem zajmie sporo czasu, dlatego mamy dwie opcje. Możesz przekazać samochód specjalnej firmie, która dokładnie zaopiekuje się naszym pojazdem, lub wziąć adekwatne narzędzia i dać radę samodzielnie z danym problemem.

Jeżeli wybierzecie tę drugą opcję, niezbędny w tym przypadku będzie dobrej mocy odkurzacz, jeden pędzel, właściwe preparaty czyszczące, a dla bardziej dokładnych sprzątających także klucze nasadowe. Jeśli nie planujemy wydawać pieniędzy na chemię dedykowaną do samochodu, spokojnie możemy zrobić użytek ze środków codziennego użytku np. pronto, lub płyn do czyszczenia szyb. Aczkolwiek domowe środki nie za każdym razem pokonają uporczywy bród, ale na pewno oczyszczą nieco nasze auto.

Wspomniałem także o zestawie kluczy nasadowych, dzięki którym możemy odkręcić fotele z przodu, jak również tylne siedzisko. Gdy mamy tak duży dostęp mamy możliwość nie tylko uprzątnąć podłogę i siedziska, ale także precyzyjnie oczyścić wykładzinę. Niestety decydując się na taką opcję będziemy musieli przeznaczyć prawie cały wolny dzień na pielęgnację samochodu, natomiast później trzeba go pozostawić na jakiś czas w ogrzewanym pomieszczeniu, aby woda, która pozostała w tapicerce miała jak odparować.

Swoje wiosenne sprzątanie najczęściej kończę na górnej partii samochodu, deskę rozdzielczą przecieram środkami do kurzu, potem pędzelkiem usuwam każdy paproch z kratek nawiewu, a także wszystkich kiepsko dostępnych lokalizacji. Istotne, aby odkurzyć deskę rozdzielczą razem z wykładziną i siedzeniami, ułatwi nam to manipulowanie pędzelkiem. W ten oto sposób i niemałym wkładem pracy możemy znacznie odświeżyć samochód, a kolejna podróż na pewno będzie dla nas bardziej komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *