Prowiant na podróż samochodem – co spakować w daleką trasę?

Posted by nl-uzytkowanie on 19 kwietnia 2019as , ,

Szykując daleką wycieczkę, a jednocześnie nie chcąc co godzinę kupować jedzenia w okolicznych sklepach, czy po prostu zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy – wypada zastanowić się co dobrego można spakować ze sobą w trasę. Sprawdź pomysły na pożywne przegryzki!

O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

Gdy dobierasz pożywienie, które spakujesz ze sobą na wyprawę warto mieć na uwadze, że lepiej, by było ono zwarte, niebrudzące oraz pozbawione predyspozycji do rozpadania się czy przesadnego rozsypywania się. Powinno być proste w skonsumowaniu nawet w niewygodnych warunkach.

Jeśli masz taką sposobność, spróbuj zjeść większe śniadanie przed wyjazdem.

Garść pomysłów na przegryzki oraz czego lepiej unikać

Zawsze najlepszym pomysłem będzie wzięcie ze sobą warzyw oraz owoców. Lepiej jednak będzie nie zabierać śliwek, bo mogą one wywoływać gazy. Słodzone napoje z bąbelkami nie zgaszą Twojego pragnienia. Lepiej weź ze sobą dużą ilość wody źródlanej. Odpowiednie nawodnienie to ważny element w wielogodzinnej drodze, a woda będzie użyteczna także do przemycia rąk, jeśli nie ma innego wyjścia.

Do termosu nalej aromatyczną kawę albo owocową herbatę. Tym bardziej jeżeli podróżujesz w środku zimy.

Orzechy, jabłka oraz wafle ryżowe będą odpowiednimi przegryzkami na drogę. Spakuj wszystko do plastikowych pojemników albo worków strunowych.

Jeśli jesteś fanem muesli, to też zabierz je z sobą w słoiku. Nie porzucaj pomysłu klasycznych kanapek. Zrób je sobie na przykład z pastą z tuńczyka.

Na bardziej sycący posiłek wybierz sobie w trasę potrawę, która będzie smaczna także na zimno. Może to być choćby kasza z warzywami, ugotowana fasolka szparagowa lub też sałatka z sycącymi składnikami.

Wygodne będą też w drodze jednorazowe sztućce oraz wilgotne chusteczki, którymi przetrzesz brudne ręce.

W trakcie obmyślania indywidualnego, wycieczkowego menu, najlepiej zwrócić uwagę na swoje żywieniowe upodobania. Pozwoli to uciec od złego samopoczucia oraz cieszyć się smacznymi przegryzkami na trasie. Udanej wycieczki i smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *