Garaż samochodowy – w jaki sposób można go zaaranżować, jeśli nie spełnia swojej prymarnej funkcji? Oryginalne inspiracje

Posted by nl-uzytkowanie on 21 marca 2019as , ,

Garaż jest bez wątpliwości mekką każdego fana samochodów, dlatego pewnie u zdecydowanej większości odbiorców tego serwisu jest on pomieszczeniem, w którym przebywa tylko samochód oraz opcjonalnie kilka sprzętów z nim bezpośrednio związanych. Zdarza się jednak, iż rodzina nie posiada samochodu lub ten – pomimo istnienia garażu – z wielorakich względów przebywa na zewnątrz. Wskazane jest w takim przypadku pomyśleć, by kreatywnie zagospodarować tę dodatkową, niezagospodarowaną powierzchnię. Naświetlamy kilka koncepcji.

Twój garaż nie musi być w końcu pomieszczeniem, w którym przechowujemy wszelkiego rodzaju przedmioty, na jakie ciężko znaleźć wolne miejsce w pozostałych częściach naszego domu. Niekoniecznie jest to również dobre miejsce do magazynowania sprzętów ogrodowych. Te łatwo nasz garaż zagracą, a przecież można w niskich kwotach nabyć porządny domek ogrodowy. Tego typu osobne miejsce nie tylko będzie cudownie wyglądać, lecz pozwoli nam się swobodnie dostać do wszelkich przydatnych urządzeń oraz mebli – począwszy od kosiarki, poprzez grabie, po na przykład stolik bądź skrzynię ogrodową.

Dlatego też zniechęcamy Was do upychania sprzętów ogrodowych w garażu, ale można już całkiem serio rozważyć wykorzystanie tejże przestrzeni w charakterze pokoju letniego. Wystarczy ozdobić ściany jakimś industrialnym, lecz estetycznym oraz trwałym materiałem – np. imitacją betonu, zakupić jakiś atrakcyjny zestaw mebli i voila – otrzymujemy eleganckie pomieszczenie, w którym schowamy się przed słońcem bądź wiatrem, zaś za jednym zamachem posiadamy dobrą dostępność do naszego ogrodu.

Wysokiej klasy meble ogrodowe można bez problemu zakupić online – z dostawą do mieszkania, choćby tutaj. Jeżeli urządzenia te będą po wielokroć stać na zewnątrz, pożądane byłoby postawić na technorattan bądź jego imitacje. Jeżeli natomiast na stałe zamieszkają w garażu lub nie straszna nam ich konserwacja – można się zdecydować na meble z rattanu – tańsze, o klasycznej wytworności. Ewentualnie może zwyczajnie jakieś meble plastikowe?

Może Cię zainteresować: https://meble.ogrodowe.net/lawka-ze-skrzynia-eden-garden-bench-265-l.html

Inny kapitalny pomysł na nietypowe zastosowanie przydomowego garażu to zrobienie z niego salonu zabaw bądź tak zwanej jaskini mężczyzny. To ostatecznie optymalne miejsce, żeby postawić w nim np. stół do ping ponga. Prawdopodobnie współmałżonka nie byłaby szczęśliwa, jeśliby taki zagracił pół pokoju dziennego. W garażu tymczasem to już zupełnie inna sytuacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *