Co zrobić ze zwierzęciem podczas długiej jazdy samochodem?

Posted by nl-uzytkowanie on 2 grudnia 2018as , ,

Wożenie ze sobą zwierzaków na urlop to tak samo dobra rozrywka ukochanym szczeniakiem, jak również duży obowiązek. Naturalnie niektóre zwierzęta kochają podróże pojazdami, aczkolwiek nierzadko również się dzieje tak, że psiaki jazdy samochodem nienawidzą, natomiast wyjazdy wraz z nimi to męczarnia tak dla nich, jak również dla opiekunów. Nieważne, jakie są upodobania zwierzaka: W jaki sposób się na drogę z nim przygotować?

Przede wszystkim powinno się, zanim się wyruszy w daleką jazdę, zwierzaka do auta odpowiednio usposobić. Najbardziej dobrze, to od maleńkości zaznajamiać pieska z hałasami i zapachem samochodu, rozwijać z nim pozytywne emocje, stworzyć mu w samochodzie bezpieczne otoczenie, którego nie musi się bać. Pomyłką byłoby na przykład zabieranie za każdym razem psa do lekarza naszym samochodem, ponieważ może to przynosić niekorzystny skutek dla czworonoga. Zwierzątko może asocjować dany pojazd z trasą do weterynarza, z nieprzyjemnymi zastrzykami, złym samopoczuciem i zapachem obcych zwierzaków.

Zanim się ruszy w trasę należy również sprawdzić, czy pies nie ma choroby ruchu, czyli czy nie jest nieswój, może się ślini podczas podróży. Jeżeli ma wymioty, nawet jeśli jest głodny, oznacza to, że można podać mu środki lecznicze. Stosowanie suplementów diety to raczej dobre rozwiązanie dla zwierząt, jakie z trudnościami znoszą podróż autem.

Zapewnienie sobie bezpieczeństwa na drodze zdaje się być najważniejsze, najlepiej transportować zwierzątko w bagażniku, odseparowanym od miejsc pasażerów, ponieważ psiak biegający w środku auta może rozpraszać kierowcę, a nawet doprowadzić do stłuczki. Ewentualnie można również korzystać z transportera albo zabezpieczyć zwierzaka psimi pasami.

Podczas podróży z psem należy prowadzić wolniej, nie hamować agresywnie, w miarę możliwości nie straszyć klaksonem. Należy się również raz na jakiś czas zatrzymywać na poboczu, aby zwierzątko miało możliwość wyciągnąć nogi, pobiegać, wypróżnić. Jeżeli zachowamy wszelkie systemy ostrożności, a także zapewnimy kontrolowaną wolność ukochanemu pupilowi, przygoda stanie się rozrywką i przyjemnością zamiast męczarnią dla zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *